U17: FC Kyjov 1919 - Žďár n.S. 2:3 (1:1)

Branky: Krist 02, Hynčica
Sestava: Gebhart, Vykoukal, Krist 02, Konvička, Plachý, Káňa, Opatřil, Procházka, Jelínek, Malota, Dvořák, Kyjovský, Svoboda, Reiter, Rotrekl, Kopecký
V domácím utkání jsme nastoupili proti týmu Žďáru. Soupeř byl především fyzicky vyspělejší a i když jsme se snažili, co jsme mohli, tak nakonec jsme 
v zápase podlehli. V úvodu jsme sice šli do vedení po křídelní akci a přesné střele M. Krista, ale soupeř byl přece jenom více na míči a my jsme nehráli příliš aktivně. Nakonec jsme inkasovali po individuální chybě, na obou stranách ještě nebyli proměněny gólové šance a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.
V druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Hosté byli důraznější v soubojích a nakonec se po dlouhém míči za obranu a tvrdé střele prosadili. Nám se podařilo po minele hostujícího golmana srovnat M. Hynčicou, ale remízu jsme nakonec neuhájili. Po pěkné kolmici a brance nám bohužel radost zkazil praporek postranního rozhodčího a hned vzápětí jsme po druhé individuální chybě inkasovali na 2 : 3.
Při troše štěstí jsme mohli uhrát bod, ale v takových zápasech se musíme vyvarovat zbytečných individuálních chyb a vytěžit maximum z našich šancí, kterých bylo dnes jako šafránu. Soupeř sice byl o něco lepší, ale branky jsme mu darovali. Byli jsme pod tlakem hlavně díky spoustě standardních situací, které soupeř zahrával za stran nebo z rohů. 
Byl to těžký zápas, jako všechny předešlé. Opět jsme museli během zápasu kvůli zraněním střídat, ale tak to v této soutěži prostě je. S tím musíme počítat, že to bude bolet.
Chlapcům děkuji za kvalitní přístup a předvedený výkon. Navíc jsme dnes neměli.
 
 
Darek Opatřil
Trenér U17