U17: Žďár n.S. - FC Kyjov 1919 2:2 (2:0)

Branky: Reiter 2
Sestava: Kopecký, Konvička, Jelínek, Hynčica, Dejdar, Svoboda, Vykoukal, Opatřil, Reiter, Rotrekl, Slavíček, Loprais,  Plachý, Procházka

Ve Žďáru jsme odehráli dobré utkání a sahali jsme po výhře, která by byla i zasloužená. Utkání bylo ovlivněno silným větrem a tak jsme v první půli i přes solidní hru byli méně na polovině soupeře. Branku jsme ohrozili pouze dvakrát a většinou naše akce končily před vápnem domácích. Ti dokázali jít do vedení hned v úvodu po dlouhém nákopu a zaváhání naší obrany. Pak se hra vyrovnala a hrálo se nahoru dolů, po rohovém kopu jsme nastřelili břevno. Na konci poločasu se domácím podařila rychlá akce a po prudkém centru a přesné hlavičce jsme prohrávali o dva góly.
Druhá půle za podpory větru přinesla náš trvalejší tlak. Domácí už nebyli tolik nebezpeční a své útočné akce nedotahovali. Po hezké křídelní akci jsme nejdříve snížili a následně po sérii přímých kopů se M. Reiter svou druhou brankou v utkání postaral o konečné vyrovnání. Závěr utkání jsme byli už trvale na půli domácích a sahali jsme po výhře. Bohužel jsme spálili dvě tutovky a tak vezeme "jen" bod.
Potěšila mě především naše hra. Proti fyzicky vyspělému soupeři preferujícímu spíše silový fotbal jsme byli kombinačně lepší. Předvedená hra měla hlavu a patu.
Hráčům děkuji za předvedený výkon a kvalitní přístup.
 
Darek Opatřil
Trenér U17