Muži: Ratíškovice - FC Kyjov 1919 4:0 (1:0)

Sestava: Gebhart, Bochýnek, Bartoň Z., Bartoň M., Chytka, Dufek, Kůřil A., Macháček, Průdek,  Velc,  Kuchař D., Dobeš, Petula, Kuchař J.

Domácí potvrdili v derby utkání pozici lídra tabulky. Celý zápas byli nebezpečnějším týmem, hráli v pohybu a kvalitně. My jsme dokázali vzdorovat relativně úspěšně v první půli. Bohužel jsme neproměnili několik slibných momentů ke skórování  a to je v utkání s takovým soupeřem navíc na jeho půdě zásadní.
V druhé půli jsme záhy inkasovali druhou branku a to rozhodlo.
Hráčům nelze upřít v utkání snahu, či bojovnost. Domácí byli ovšem o třídu lepší, především celkově herně a kondičně lépe připravení. Důvody neúspěchu není třeba hledat v přístupu k samotnému utkání - ten je v pořádku - makáme, co nám síly stačí...., ale především v přístupu k tréninkovému režimu. Není to jenom o tom, že máme velmi mladé mužstvo. Respektuji, že hráči studují, chodí do práce na směny  nebo mají třeba rodinné povinnosti, nicméně jak se říká...jak trénuješ, tak hraješ...trénujeme málo resp. účast na tréninku je obecně slabá. Přístup k tréninku je třeba zlepšit, případně individuálně si sami potrénovat. Pokud trénujeme jako v okresním přeboru tj cca 1x týdně v solidním počtu, těžko můžeme hrát rovnocenné utkání s vyspělými mužstvy 1.A třídy.
Je to o nastavení priorit, odhodlání, obětavosti, lásce k fotbalu a o tom, co každý jednotlivý hráč od sebe jako fotbalisty očekává.
 
Darek Opatřil
Trenér