Muži: Rohatec - FC Kyjov 1919 4:0 (0:0)

Sestava: Měchura, Bochýnek, Chytka, Dufek, Kuchař J., Kůřil D., Bartoň Z., Kůřil A., Klingel, Petula, Kuchař D., Macháček, Bartoň M., Gebhart

Poslední zápas podzimní části sezony jsme vysoko prohráli. Výsledek je krutý, protože herně to domácí tak lehké zdaleka neměli, ale tak to je. První půle skončila bez branek. Hráli jsme organizovaně, domácí trefili z dálky břevno a vytvořili si jednu velkou šanci. Ale dostat se do více vyložených šancí nedokázali. Dobře a včas jsme přistupovali k hráčům a vzájemně se zajišťovali. V závěru poločasu jsme bohužel nevyužili samostatný nájezd. Druhá půle začala nešťastně. Po rohovém kopu jsme si míč srazili do vlastní branky. Nijak nás to nerozhodilo a měli jsme slušných cca 20 minut, kdy jsme soupeře dokázali ve středu pole přehrát. Měli jsme velké 2 příležitosti k vyrovnání. Hlavně druhá šance byla z kategorie tutovek, ale ani na třikrát jsme míč do sítě nedopravili. Závěr zápasu jsme šli do rizika a obdrželi jsme 8 min. před koncem branku po akci ze strany na 0 : 2, následoval opět vlastenec na 0 : 3 a na úplný závěr ještě domácí uzavřeli na 0 : 4.
Zápas jsme odbojovali, odjezdili, nevypustli a hráli jsme až do konce co nám síly stačily. První půle odpovídala mým představám o obranné organizované činnosti, kdy domácí nevěděli jak se prosadit. Zápas rozhodly individuální chyby v obrané fázi - 2  vlastní branky a naše neproduktivita.

Hráči v podzimní části odvedli na co mají. Nemůžu jim upřít snahu, bojovnost. Přístup hráčů v utkáních je v pořádku, co se týká tréninku, je to horší. Trénujeme zkrátka nedostatečně. Optimální je třífázový týdenní režim.  1 někdy 2 tréninky za týden u některých hráčů je bohužel na 1.A třídu málo. Máme velmi mladý tým a základem je pro nás trénink. Rozumím povinnostem studijním a pracovním. Respektuji to, ale na druhou stranu nemůžeme očekávat, že budeme v soutěži hrát v " klidných vodách".  Individuální chyby v zápasech právě rezultují z nedostatečného tréninku, nedostatečné vyhranosti.

Je tedy co zlepšovat a na čem pracovat....je na přístupu každého jednotlivého hráče, kolik je toho ochoten pro fotbal - své hobby - udělat. ..